niedziela, 16 grudnia 2018

Chirurg Naczyniowy Warszawa


Chirurg naczyniowy to specjalista, który zajmuje się chorobami naczyń krwionośnych. Chirurg naczyniowy Warszawa leczy choroby naczyń tętniczych, żylnych i limfatycznych.

Lekarz chirurg naczyniowy zajmuje się zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Jego główną misją jest leczenie chorób naczyń krwionośnych, jak na przykład żylaki czy miażdżyca.

Miażdżyca


Jeśli ziębną Ci palce lub cała stopa, i do tego masz wysoki poziom cholesterolu najprawdopodobniej twoje kończyny dolne są niedokrwione, czego powodem niemal na pewno jest miażdżyca. Nieleczona może doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu, a nawet amputacji kończyny!

Miażdżyca to przewlekła choroba. Znana również pod nazwą arterioskleroza to choroba tętnic, która
polega na zwężeniu ich światła. Przyczyną tego zwężenia jest blaszka miażdżycowa, zbudowana głównie z cholesterolu, która wyrasta ze ściany tętnicy. Doprowadza do niedokrwienia narządów. Najczęściej choroba występująca u mężczyzn po 45. roku życia lub o kobiet w okresie pomenopauzalnym. Ryzyko miażdżycy jest większe, jeśli osoba posiada w rodzinie kogoś z takim schorzeniem. Czynniki zwiększające ryzyko występowania miażdżycy to także nadwaga lub otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, krążące w krwi przeciwciała czy zwiększone stężenie „złego cholesterolu”. Każdy z nas może zmniejszyć ryzyko występowania u niego miażdżycy podejmując bardzo proste kroki. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Nie uprawiając żadnego sportu, nawet nie chodząc na spacery, robimy sobie wielką szkodę i tylko pogarszamy swoje zdrowie. Jeśli dojdzie do tego nieprawidłowa dieta bogata w tłuszcze zwierzęce i co najgorsze palenie tytoniu, którego toksyny niszczą śródbłonek naczyń, jesteśmy idealnymi kandydatami do miażdżycy. Już teraz rzuć palenie i zwiększ swoją aktywność fizyczną. To będzie naprawdę wielki krok w walce o Twoje zdrowie! Jeśli masz problemy z wagą staraj się zmieniać swoją dietę, swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Ogranicz produkty o dużej zawartości tłuszczów, przestaw się na produkty zbożowe. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców. Wróć do odpowiedniej dla siebie wagi i walcz z miażdżycą.

Skutki miażdżycy


Ograniczony przepływ krwi w naczyniach wieńcowych doprowadza do choroby niedokrwienia serca. W efekcie prowadzi to do powstania martwicy fragmentu mięśnia sercowego, czyli do zawału serca. Innymi z efektów miażdżycy są zaburzenia pamięci, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia, a nawet udar mózgu. Miażdżyca prowadzi również do niewydolności nerek, niedokrwienia jelit i niedokrwienia kończyn dolnych. Zaczyna się od bólu nóg podczas chodzenia. Następnie nogi sinieją, stają się oziębłe, nie mają wyczuwalnego tętna. Może to doprowadzić do amputacji kończyny.

Leczenie


W zaawansowanych przypadkach miażdżycy pacjent poddaje się terapii polegającej na poszerzaniu lub udrażnianiu miażdżycowo zmienionego naczynia. W przypadkach tętnic wieńcowych wszczepia się pacjentom stenty lub bajpasy. Pacjenci mający miażdżycę dostają leki obniżające ciśnienie, poziom cholesterolu oraz leki rozrzedzające krew.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz